Jdi na obsah Jdi na menu
 


Relikvie Smrti

Jednoho dne za soumraku se do světa vydali 3 bratři, až narazili na řeku které byla moc hluboká na přebrodění a moc bouřivá na přeplavání. Byli ale zdatní kouzelníci a tak si snadno vykouzlili krásný most. Když byli v půli mostu objevila se před nimi smrt která byla naštvaná že přišla o 3 oběti , většina poutníků se totiž v řece utopí . Byla ale lstivá a tak jim popřála k chytrosti a nadanosti. Každý si mohl přád jednu věc.
Nejstarší bratr si přál hůlku kterou by porazil všechny ostatní. Smrt ulomila větvičku z bezového keře a podala ho nejstaršímu z bratří.

Prostřední bratr si přál předmět kterým by mohl přivolat na zem mrtvé. Smrt vylovila z řeky kámen a podala ho prostřednímu z bratří.

Nejmladší bratr smrti nedůvěřoval a tak si přál něco aby mohl nepozorovanně z místa odejít, smrt mu velmi neochotně daravala svůj neviditelný plášť.

Bratři byli na sebe hrdí že takto vyzráli nad smrtí a po chvíli se rozdělili.

Nejstarší z bratří vyhledal svého nepřítele a v souboji ho snadno zabil. Šel vítěztví oslavit do hospody kde se chvástal neporazitelnou hůlkou. V noci se k němu vloupal neznámý muž, ukradl mu hůlku a ze strachu z pomsty podřízl nejstaršímu bratrovi hrdlo. A tak se smrt zmocnila 1. z bratří.

Prostřední z bratří přivolal kamenem dívku kterou miloval leč v brzkém věku zemřela. Dívka byla ale jako z jiného světa, nesmála a byla nešťastná . A tak se prostřední brat oběsil aby už navždy mohl patřit k ní . A tak se smrt zmocnila 2. z bratří.

Smrt dlouhá léta hledala nejmladšího z bratří ale nikdy ho nenašla. Až když nejmladší bratr dosáhl úctihodného věku , sundal si plášť , daroval ho synovi a přišel za smrtí jako za starou známou a spolu se odebrali na věčnou pouť. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář