Jdi na obsah Jdi na menu
 


Filius Kratiknot

19. 7. 2012

filius-kratiknot-foto.jpg

Jednou večer se v kouzelnické rodině narodil malý,blonďatý chlapec.Jmenoval se Filius Kratiknot.
Ve svých dvou letech byl neuvěřitelně chytrý a proto se jeho rodiče nedivili,když je požádal,aby mu koupili hůlku.Matka mu koupila tu nejlepší-lépe řečeno,hůlka si vybrala Filiuse.Vraťme se zpátky k jeho
matce.Byla to a ještě je,velmi krásná žena.Její povolání bylo shánění žíní jednorožce pro pana Olivandera.Při jednom svém lovu se seznámila s Kratiknotovým otcem.Malcolm Kratiknot se živil pozorováním jednorožců a zapisováním jejich údajů,práci pak předával ministerstvu kouzel.
V 11 letech přišla dlouho očekávaná sova ze školy čar a kouzel.Jaké překvapení bylo,když Kratiknot mladší otevřel dopis!Nebyl to dopis z Bradavic,ale z Krásnohůlek.Všichni se tomu velmi divili,ale pak uznali že Krásnohůlky jsou také velmi dobrá škola.Jaká byla Filiusova školní léta nevíme,protože všechny údaje o Krásnohůlkách jsou velmi přísně střežené.
Po dokončení studií jel kratiknot studovat levitaci do Itálie a tam žil 10 let.Zpátky do Anglie se vrátil jako jeden z nejlepších odborníků na levitaci,ale aby získal velkou popularitu a uznání ve své vlasti,musel velmi tvrdě pracovat a prokazovat své dovednosti v tomto oboru.V jeho kariéře ho na 2 roky zastavila náhlá smrt jeho otce-spadl z koštěte a zlomil si vaz.Matka se z toho nemohla vzpamatovat a tak se o ni musel starat.
Proslavil se 15.3.1936,když se vracel z ranní procházky do svého domu.Před ním šel velmi důležitý ministerský předseda a zčistajasna se na něj řítil velikánský kámen,který padal z uvolněné skály.Určitě by chudáka předsedu zabil,ale jak jste jistě uhodli Kratiknot ho díky svému umění levitace zachránil.Nejenže dostal vysokou finanční odměnu,ale také dostal pozvánku učit levitaci ve škole čar a kouzel v Bradavicích.Filius neodmítnul a stalvá se profesorem ve zmíněné škole a ředitelem havraspárské koleje Často pracuje také mimo učebnu, protože pomáhá vybavit školu obrannými formulemi. Učil třeba poznat vstupní bránu podobu Siriuse Blacka. V pátém díle odstranil většinu z toho, co způsobily vynálezy Freda a George Weasleyových, kterých se nemohla Dolores Umbridgeová zbavit. Na památku na toto období však ponechal část bažiny, kterou stvořili uvnitř školy s tím, že to je dobré kouzlo. V sedmém díle bojuje v závěrečné bitvě o Bradavice s Yaxleyem a Antonínem Dolohovem. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář