Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lucius Malfoy

19. 7. 2012

luciusmalfoy.jpg

Lucius Malfoy je jedním z nejvlivnějších smrtijedů, otcem Draca Malfoye a manželem Narcisy Malfoyové. Pochází z bohaté rodiny Malfoyových a bydlí v panství této rodiny, veřejně známém jako Malfoy Manor.
Podle všeho se narodil roku 1954. Jeho otec se jmenoval Abraxas a zemřel na dračí spalničky. Je smrtijedem, hrdým na svou čistou krev (žádný jeho předek nebyl mudla), nesnáší mudly a "mudlovské šmejdy"). Studoval v Bradavické škole čar a kouzel ve Zmijozelu, kde byl také prefektem. Za dob studií poznal o pět let mladšího Severuse Snapea, kterého zřejmě dovedl k Voldemortovi. Po pádu lorda Voldemorta byl obviněn ze smrtijedství, ale tvrdil, že byl pod kletbou Imperius a byl sproštěn viny. Postupně získal velkou moc na ministerstvu kouzel a nad ministrem Korneliusem Popletalem.
Poprvé se objevil ve druhém díle, kde před začátkem školního roku podstrčil Ginny Weasleyové deník Toma Raddlea (o tom později vyšlo najevo, že to byl viteál), kterým měla otevřít tajemnou komnatu a zabít tak studenty z mudlovských rodin. Chtěl tak zdiskreditovat Ginnyina otce Arthura Weasleyho. Plány mu ale zhatil jeho domácí skřítek Dobby a Harry Potter, ale bohužel až po tom, co několik studentů zkamenělo. Lucius, jako člen školské rady, útoků také využil k tomu, aby jako člen správní rady školy přinutil ostatní členy k odvolání Albuse Brumbála z funkce. Toho nesnášel za to, že se zastával mudlovských studentů. Brumbál se ale po odhalení činu do školy vrátil.
Znovu se objeví až ve čtvrtém díle před začátkem finálového zápasu mistrovství světa ve famfrpálu, kde mu ministr kouzel Kornelius Popletal děkuje za jeho dary nemocnici svatého Munga. Na konci knihy se pak objeví poté, co Voldemort znovu získá své tělo. Lucius mu tvrdí, že udělal vše, co mohl, aby ho našel, ale Voldemort věděl, že lže.
V pátém díle Malfoy vedl smrtijedy, kteří bojovali proti Harrymu, Hermioně, Ronovi, Lence, Ginny a Nevillovi na odboru záhad. Malfoy se několikrát pokouší Harrymu vzít věštbu. Když Belatrix Lestrangeová mučí Nevilla, aby Harry Malfoyovi věštbu dal, Harry už natahuje ruku, ale v tom do místnosti vpadne Fénixův řád a kletba je zničena. Malfoy je pak chycen a uvězněn v Azkabanu.
V posledním díle Voldemort Malfoye osvobodí, ale chová se k němu špatně. Jeho dům začne využívat jako ústředí pro smrtijedy a nutí páchat jeho syna činy, které nechce a Luciusovi vezme hůlku poté, co nemůže používat svoji proti Harrymu kvůli Priori incantatem. Později Lucius a Belatrix nechtěně umožní Harrymu a jeho přátelům utéct z jeho sídla. Voldemort jim za to udělí domácí vězení. V závěrečné bitvě o Bradavice Lucius zjistí, že jeho láska k rodině je větší než touha po vítězství ve válce a chce najít svého syna. Na konci knihy se rodina dá opět dohromady a nikdo z nich není poslán do Azkabanu díky tomu, že Narcisa předtím Harrymu pomohla v Zapovězeném lese. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář