Jdi na obsah Jdi na menu
 


Narcisa Malfoyová

19. 7. 2012

narcissa_malfoy_dh_part2.jpg

 Narcisa Malfoyová (roz. Blacková) je jako nejmladší dcera Cygnuse Blacka a Druely Rosierové je čistokrevnou kouzelnicí. Má dvě sestry - Belatrix a Anromedu, kterou rodina zavrhla kvůli sňatku s mudlou Tedem Tonksem. Studovala v Bradavické škole čar a kouzel ve Zmijozelu.
Po dokončení školy se provdala dle rodinního hesla Blacků toujours pur (navždy čistý) za čistokrevného kouzelníka a smrtijeda Luciuse Malfoye. Spolu mají jediné dítě, syna Draca. Ačkoli je popisována jako chladná a povýšená, svého muže a syna miluje a právě tato láska jí zřejmě zabránila stát se smrtijedkou jako její nejstarší sestra Belatrix, její švagr Rodolfus, její muž nebo později i její syn.
Poprvé se objevuje ve čtvrtém díle, když doprovází svého muže a syna na mistrovství světa ve famfrpálu.
V šestém díle se s ní setkáme už v druhé kapitole, kdy jde požádat Severuse Snapea, aby pomáhal jejímu synovi v úkolu, který mu dal Voldemort. V této kapitole se dají také vyčíst rodinné vztahy sester Blackových. Belatrix, jindy tak oddaná Pánu zla, doprovází svou sestru ke Snapeovi. Cestou ji přemlouvá, aby Snapeovi nevěřila. Později se objeví v krámku madame Malkinové Hábity pro každou příležitost, kde si Draco chce nechat ušít školní hábit. V krámku dojde ke slovní potyčce mezi Harrym, Ronem a Dracem a Malfoyovi poté krámek opouštějí.
V posledním díle se z jejího a Luciusova sídla stane základna a vězení smrtijedů. Je zde popsána situace, kdy se Voldemorta bojí a možná se jí i hnusí. Její rodina je v tomto díle podrobena výsměchu a vzteku lorda Voldemorta. Když Voldemort zabije jeden ze svých viteálů v Harrym a myslí si, že je Harry mrtvý, pověří v Zapovězeném lese Pán zla Narcisu, aby zjistila, zda je skutečně mrtvý. Když Narcisa zjistí, že Harry žije, ptá se ho, jestli žije Draco. Pro ni jediný způsob, jak se dostat do Bradavic a setkat se s rodinou, je jít v čele vítězné armády. Proto zalže, že je Harry mrtvý. Společně se smrtijedy jde tedy do Bradavic. Poslední bitvy se už neúčastní, protože ani ona ani její muž nemají hůlky. Oba dva jen zoufale hledají svého jediného syna. Na konci nevědí, jak se mají chovat po Voldemortově pádu. Díky Narcisině pomoci Harrymu nešel ani jeden z Malfoyových do Azkabanu.
Je to vysoká hubená modrooká blondýna.


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář